SilPEG® - Twoja pamięć obrazu!

 Urządzenie SilPEG z kartami pamięci SD

SilPEG® to samodzielne urządzenie do rejestracji, odtwarzania i przechowywania obrazów z dowolnych źródeł typu: kamera, kamera przemysłowa, magnetowid, radio- czy termowizjograf, aparat cyfrowy, itp. bez konieczności użycia komputera.

SilPEG® pozwala na rejestrację obrazów z dowolnej zewnętrznej kamery (i innego źródła) wyposażonej w wyjściowy sygnał Composite-Video (CVBS) lub S-VIDEO, pokazywanie ich na dowolnym monitorze VGA, kompresję obrazów do formatu JPEG oraz ich zapamiętywanie w pamięci lokalnej, z możliwością wymiany obrazów z komputerem po łączu szeregowym lub USB.

Odtwarzanie (dekompresja) obrazów JPEG z pamięci lub z podłączonego komputera na monitorze VGA stanowi dopełnienie funkcjonalności tego innowacyjnego urządzenia. Monitor ten nie potrzebuje wejścia video, co umożliwia stosowanie niemal każdego typu monitora VGA, również tanich monitorów LCD.

SilPEG® potrafi pracować całkowicie autonomicznie (bez komputera) lub we współpracy z komputerem. Kamerę i monitor VGA podłącza się bezpośrednio do urządzenia.

SilPEG® umożliwia stosowanie nietypowych kamer, na przykład bardzo specjalistycznych lub zainstalowanych w miejscach oddalonych lub trudno dostępnych.

Wymagania dla kamery (i innych źródeł obrazu) są minimalne: musi ona jedynie dostarczać standardowy sygnał Composite-Video lub S-VIDEO. Nieważne, czy jest to kamera czarno-biała, czy kolorowa, w systemie PAL, czy NTSC.

Pamięć urządzenia SilPEG®, na której zapisywane są zdjęcia, to oprócz na stałe wbudowanej pamięci FLASH, opcjonalne popularne wymienne karty MMC (MultiMediaCard) lub SD, umożliwiające tanią, wygodną i bezproblemową przenośność i archiwizację katalogów zdjęć o praktycznie nieograniczonej pojemności, również dla komputerowych baz danych.

Dzięki wbudowanym interfejsom SilPEG® może zebrane zdjęcia przesyłać na większe odległości (RS232C) lub z bardzo dużą prędkością (USB).

Dzięki wbudowanemu zegarowi czasu rzeczywistego (RTC), zdjęcia zaopatrzone są w dokładną datę i godzinę ich wykonania, co znacznie ułatwia ich archiwizację. Wyświetlanie daty i godziny na zdjęciach może być wyłączane przez użytkownika.

Generowany przez SilPEG® format zdjęć (JPEG) jest zrozumiały dla każdego współczesnego komputera.

Możliwość dzielenia obrazu na 2 mniejsze (równoczesnego pokazywania zdjęć).

Możliwość podłączenia do każdego urządzenia SilPEG® kilku kamer równocześnie (maksymalnie do 3) i ich automatycznego przełączania w określonych odstępach czasu, minimalizuje koszty instalacji przeliczane na pojedynczą kamerę.

Pole zastosowań urządzenia SilPEG® obejmuje wszystkie te obszary, gdzie potrzebne jest zbieranie i archiwizowanie obrazów, np. medycyna (stomatologia, dermatologia), automatyka przemysłowa, systemy nadzorowania i ochrony, aparatura wojskowa, instalacje do inspekcji wzrokowej i wiele, wiele innych.

Dzięki wewnętrznie połączonym wejściu i wyjściu jednego z sygnałów video SilPEG® idealnie nadaje się do wbudowania w istniejące już systemy wizyjne, bez konieczności przeróbek i zmian w gotowej instalacji.

Oprogramowanie wewnętrzne (firmware) urządzenia SilPEG® może być dostosowane do potrzeb konkretnej aplikacji. SilPEG® to pierwsza na krajowym rynku konstrukcja całkowicie polska, co zapewnia niedostępne dla urządzeń importowanych możliwości adaptacji i tworzenia wersji pochodnych, dopasowanych do specyficznych wymogów klienta.

Automatyczny upgrade oprogramowania systemowego w pamięci flash.

Użytkownik ma do dyspozycji następujące funkcje uruchamiane z klawiatury urządzenia:SilPEG - widok z przodu


SilPEG - widok z tyłu

SilPEG® - podstawowe parametry techniczne:

źródło obrazu:sygnał Composite-Video (CVBS), złącze RCA lub S-VIDEO - złącze MiniDIN4
ilość źródeł obrazu:maksymalnie 3
standard kodowania koloru:PAL / NTSC (automatyczne rozpoznawanie)
rozdzielczość koloru:24 bity
złącze do monitora VGA:analogowe RGB (HDSUB-15),
VSync 50Hz (PAL) lub 60Hz (NTSC)
zatrzymywanie obrazów z kamery (freeze):tak
rozdzielczość obrazów:704x512 (PAL), 704x480 (NTSC)
kompresja / dekompresja:JPEG (baseline method)
skalowanie wielkości obrazów JPEG (stopień kompresji):od 1kB do 55kB na obraz
wewnętrzna pamięć obrazów:2 MB lub 4 MB FLASH (30 lub 60 zdjęć)
zewnętrzna (wymienna) pamięć obrazów:karty MMC lub SD
klawisze:FREEZE, STORE, UP, DOWN
wskaźniki stanu na diodach LED:ON, BUSY
konfigurowanie w trybie autonomicznym:menu na ekranie monitora VGA
interfejsy cyfrowe (opcjonalne):RS232C, USB (2.0)
wyjście video:Composite-Video (CVBS) z wejścia #1
aktualna data i godzina (zegar RTC):tak
izolacja galwaniczna:brak
wejścia / wyjścia pomocnicze (opcja):3 dowolnie konfigurowalne nieizolowane galwanicznie wejścia/wyjścia cyfrowe w standardzie 0 / 3V
zasilanie:9V-15V DC, 250mA max. przy 12V DC
bateria litowa:CR2032
rozszerzenia:pedał nożny do obsługi (zamiast klawiszy)
rozmiary zewnętrzne:150 x 82 x 45mm